18. 1. 2019

O nás

Kdo jsme

Jsme autorizované prodejní, servisní a školící centrum stříkací techniky a kompresorů. Jsme členy sítě autorizovaných prodejních a servisních center GRACO v ČR.

Naší hlavní doménou je prodej a servis stříkací techniky a kompresorů. Působíme na trhu jako odborné autorizované centrum firmám zaměřeným na povrchové úpravy v malířství, lakýrnictví, stavebnictví, kovoprůmyslu, dřevovýrobě, vodorovném dopravním značení aj.

Krátce z historie firmy

Naší firmu založil v roce 1994 pan Pavel Ščotka nejprve pod názvem INVECO Ostrava, kdy hlavním zaměřením firmy byl prodej malířských a lakýrnických materiálů a nářadí. Prodej stříkacích strojů značky TITAN a ŠTORCH a kompresorů ABAC byla pouze okrajová záležitost. Přesto už tehdy měla firma status autorizovaného prodejního a servisního střediska TITAN.

Jak šel čas, jak se firma rozvíjela a postupně profilovala, poměr sortimentu v prodeji se zcela otočil ve prospěch strojů, až pak v roce 2006 došlo k úplnému vyřazení stavebních hmot a materiálů z prodeje a k zásadním změnám v dalším fungování, doslova k přerodu.

Firma se v roce 2006 spojila s novým klíčovým partnerem pro prodej a servis stříkacích strojů, a to se značkou GRACO v ČR. A nejen to – změnila také své sídlo do Ostravy – Koblova, změnila svůj název na GRACOS Ostrava a začala se zcela věnovat prodeji strojů a kompresorů a poskytování veškerých služeb okolo nich. Opět získala status autorizovaného prodejního a servisního centra GRACO.


Náš sortiment

V našem sortimentu najdete nabídku vysokotlakých airless stříkacích strojů americké značky GRACO ať už s elektrickým, pneumatickým nebo benzínovým pohonem.

Kromě vysokotlakých airless stříkacích systémů se věnujeme také ostatním systémům např. airmixovým, středotlakým i nízkotlakým HVLP.

Náš sortiment strojů, náhradních dílů a příslušenství GRACO doplňují také profesionální italské kompresory ABAC a ruční stříkací pistole několika světových výrobců.

Prodej nových i starších strojů

Z mnoha různých důvodů se na nás obracejí naši klienti se zájmem o komisní prodej nebo odkoupení jejich starších strojů. Proto se v našem sortimentu vyskytují také starší stroje. Každý z nich je plně funkční, po generální prohlídce a opravě, případně po repasu.

Na všechny starší stroje v naší nabídce poskytujeme vlastní záruku v plném rozsahu jako na nové stroje! Neváhejte a zjistěte si aktuální nabídku našich komisních či repasovaných strojů za výhodnou cenu a s plnou zárukou. Zaškolení obsluhy zdarma je samozřejmou součástí ceny stroje.

Školení obsluhy

Součástí našich prodejních služeb je také školení majitelů nebo jejich zaměstnanců na obsluhu, bezpečnost práce a údržbu. V případě, že si nový nebo starší stroj pořídíte u nás, je zaškolení obsluhy zdarma jako součást jeho ceny.

V případě, že si pořídíte jinde starší stroj a nevyznáte se, jak jej správně obsluhovat a udržovat, využijte této naší služby. Totéž platí v případě, že se vám mezi zaměstnanci v obsluze vyměnili pracovníci, přišli noví a je potřeba je odborně zaškolit. Obraťte se na nás. Zaškolení provádíme nejen pro stroje GRACO.

Mobilní servis u vás na místě

Po domluvě k vám přijede až na místo náš servisní technik, aby odstranil vzniklé závady na strojích. V případě, že je porucha větší a rozsáhlejší než by se dalo na místě odstranit, odvezeme stroje k nám na servisní centrum a po opravě vám případně přivezeme zpět na místo.

Služba mobilního servisu je zpoplatněna. Kromě samotné práce servisního technika na místě za příslušnou hodinovou sazbu a ceny spotřebovaných náhradních dílů si připlatíte navíc také jeho čas nutný na dopravení se na místo a zpět a kilometrovné servisního vozidla. Platné sazby za tyto služby najdete v sekci Ceník.

Kontrola stavu starších strojů, generální opravy příp. repasování

Pokud si pořizujete jinde starší stroj a rádi byste si jej ještě před koupí nebo po koupi nechali prohlédnout v odborném servisu, obraťte se na nás. Stroj vám prohlédneme, proměříme a zhodnotíme jeho skutečný technický stav. Budete spolehlivě vědět, co v něm a s ním máte.

Totéž platí i v případě, že jste už dlouho nepoužívali váš starý stroj, ale zrovna s ním chcete začít dělat – realizovat zakázku nebo jej odprodat, ale nejste si jisti, v jakém je stavu, zda je schopen plného bezpečného provozu případně za kolik by se dal prodat.

V případě nečekané havárie nebo nehody, v jejímž důsledku došlo ke zničí nebo k jinému rozsáhlému znehodnocení stroje, vám rádi provedeme generální opravu nebo kompletní repas stroje, díky kterému bude nejen opět plně fungovat, ale bude také vypadat jako nový. Repasování se týká jak technického stavu, tak i úpravě vzhledu stroje. Samozřejmostí je pak poskytnutí garanční lhůty na provedenou opravu či repas.